Tervetuloa sivuillemme!


Näillä sivuilta löydät ajankohtaisia asioita yhdistyksemme toiminnasta.


Ajankohtaista:

VaLon uuden hallituksen järjestäytymiskokous pidettiin maanantaina 25.4.2022 Puolalan koulun tiloissa. Katso uuden hallituksen jäsenet tästä linkistä!


Vuoden 2021 varsinaissuomalainen luokanopettaja on Sanna Kalmari Haarlan koulusta!!


VaLo ry:n vuosikokous pidettiin TOAY.n tiloissa perjantaina 6.3.2020. Kokouksen puheenjohtajana toimi ansiokkaasti Eija Ketola.

  • Seuraavan kaksivuotiskauden puheenjohtajana jatkaa Tiina Tammi. Onnea!
  • Lue lisää kokouksesta ja valinnoista toiminta-sivuilta.

  • Uusi vuosikymmen avattiin yhdistyksen osalta hallituksen kokouksella eilen torstaina 16.1.2020. Hallitus valmisteli tulevaa vuosikokousta (perjantina 6.3.), keskusteli tulevista liittokokusedustajista sekä kevään toiminnasta yleensä.
  • Syyskauden toinenkin kokous pidettiin Raunistulan koulussa tiistaina 12.11. Hallituksesta paikalla oli puolet ja Opexin edustajakin oli paikalla. Asialista oli tällä kertaa lyhyt. Saimme kuitenkin ideoitua mukavia juttuja ja toimintaa keväälle – kannattaa pysyä kuulolla!

Kokoustaa jaksaa kummasti, kun eväät  ovat kunnossa…


  • Syyskausi on nyt aloitettu VaLon hallituksenkin osalta. Hallituksen ensimmäinen kokous pidettiin Raunistulan koulussa. Paikalla oli myös opiskelijoiden edustaja Opexista. Seuraava kokous pidetään tiistaina 12.11. kello 17 Raunistulan koulussa.


  • Vuoden Varsinais-Suomalainen luokanopettaja on Leo Bernoulli Raunistulan koulusta! Onnittelut!


  • VaLo ry:n vuosikokous pidettiin perjantaina 8.3.2019. Vuosikokous valitsi hallitukseen uutena jäsenenä Katja Kiviniemen sekä Anne Kurosen varajäseneksi. Onnittelut valituille!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.